Instruktor plavání

Absolvent získá certifikát (osvědčení), které opravňuje držitele k vydání živnostenského oprávnění v příslušném oboru. Je určeno především pro profesionální pracovníky plaveckých škol a pracovníky školských zařízení s vlastním bazénem, kteří vedou plaveckou výuku.

Termíny budou určeny dle počtu přihlášených účastníků.

Termíny školení: Jihlava

• 23.3.2024 - 24.3.2024 (termín zahájení školení 23.3. – 24.3. 2023, úvodní termín školení, další termíny dle vzájemné dohody.)

Doplňující informace o školení ve městě Jihlava:

- sobota v 9:00-18:00 teorie i praxe
- neděle v 8:00-16:00 teorie i praxe

Přihlášky zašlete na mail: vodnidozor@gmail.com.

Plavecký oděv – muži tělové plavky, ženy jednodílné plavky.

Další termín školení instruktorů plavání bude upřesněn po přihlášení dostatečného počtu uchazečů. Přihlášky zašlete na mail: vodnidozor@gmail.com. O termínu a místě školení Vás budeme informovat.

• 6 000,- Kč

• Faktura bude vystavena a zaslána mailem na vyžádání. Jako variabilní číslo uveďte datum narození a do zprávy pro příjemce svoje jméno.

Na základě úspěšného absolvování vzdělávacího programu uchazeč získá teoretické i praktické kompetence v metodické, didaktické, pedagogické, zdravotní, psychomotorické a hygienické problematice cvičitele plavání.

Účastníci získávají znalosti o celkové problematice výuky plavání po stránce anatomické fyziologické, antropologické, psychomotorické, metodologické, sociální, zdravotní, psychologické a pedagogické.

Absolvent je schopen poskytnout záchranu a 1. Pomoc, ovládá prevenci tonutí, ovládá strategii vyučovacích metod a postupů k výuce plavání a vodní bezpečnosti účastníků kurzů plavání.

Po úspěšném absolvování kurzu bude absolventovi udělena zároveň i licence „Vodní dozor junior“.

Zkouškové požadavky

Obecná část:

1. 1. písemný test z anatomie, fyziologie, traumatologie a 1.pomoci – 45 otázek.
  2. 2. písemný test z techniky a didaktiky plavání a záchrany tonoucích – 45 otázek.

Specializace:

1. 1. praxe - metodický výstup – vedení tréninkové jednotky výuky plavání.
  2. 2. praxe - praktická zkouška záchrany tonoucího, 1. pomoci a KPR.
  3. 3. obhajoba písemné přípravy kurzu – plavecká výuka.

Rozsah školení

• Pro uchazeče s maturitou 150 hodin,
  • Pro uchazeče bez maturity 200 hodin.

• dosažení věku 18 let,
  • ukončené základní vzdělání,
  • dovednost plavání a potápění.